DPF filtro valymas/keitimas

Transporto skaičius daugėjant Lietuvoje daugėja ir jų gedimo šalinimo poreikis. Apie 17 metų automobiliuose mantuojami katalizatoriai yra viena iš automobilio gedimo priežasčių. Tad kjo sudedamosios dalies – dpf filtro valymas ar keitimas yra gan populiari paslauga visoje šalyje.

DPF filtro valymas/keitimas

Sumažėjus automobilio traukai ar atsiradus apsukų svyravimams galima bandyti spėti, kad tam įtakos turi užsikišęs katalizatorius – dpf filtras. Jei meistrai nustatys atsiradusią šią problemą, dpf filtro valymas/keitimas – neišvengiamas. Gedimas gali atsirasti dėl kelių priežasčių.

  • Kuras;
  • Transporto savininko vairavimo įpročiai;

Kuras

Keistas būtų klausimkas dėl taupymo, visi norėtų žinoti visas gudrybes. Tačiau kai klausimas paliečia automobilio kurą, taupymas neturėtų būti pagrindinis apsisprendimo veiksnys. Dažnas kurą perka garažiukuose, iš pažystamu ir taip įtakoja lėtam automobilio dalių kenkimui. Kadangi prastas kuras turi didesnę taršą ir kietų suodžių dalelio išmetimo koeficientą, tokiems „taupiems“ auto savininkams dpf filtras užsikemša, todėl valymo/keitimo paslaugos atliekamos dažniau; 

Vairavimo įpročiai

Sutiksite, kad kiekvienas vairuotojas turi savo vairavimo stilių, kuris įtakoja ir automobilio tarnavimo laikui. 

  • Ramus vairavimo stilius leidžia eksploatuoti automobilį ilgiau be remonto poreikio. 
  • Agresybų vairavimo stilių mėgstantys vairuotojai dažnai keičia generatoriaus dirželius ir supranta, dažniau valo dpf filtrą arba karts nuo karto jį pasikeičia.
dpf filtro valymas

Dažnai užduodami klausimai

Auto savininkai, kuriems buvo nustatytas katalizatoriaus gedimas ir dpd filtro užsikimšimas dažnai klausia ką geriau rinktis, valymą ir keitimą nauju. DPF filtro keitimas nauju yra rekomenduojamas profesionalių mesitrų. Toks pasirinkimas leidžia saugiai ir tausojant aplinką nuvažiuoti begales kilometrų, kurie bus skaičiuojami tūkstančiais. Tačiau ar verta tiek išlaidauti naujam, jei paslauga gali viršyti automobilio kainą? Dėl šio klausimo individulaius sprendimus priima patys savininkai.

Užsikimšusio dpf filtro valymas. Jei katalizatorius ir filtras užsikimšo tepalais ar suodžiais, jį dar galima sėkminga išvalyti bei vėl naudoti. Tačiau nėra jokios garantijos kiek toks automobilis nuvažiuos. Tam vėl gali įtakoti vėl minėtas kuras bei vairavimo stilius.

Svarbus klausimas yra keliamas dėl ECU – automobilio kompiuterio programos išprogramavimo dpf filtrą. Taip, filtrą galima išpjauti ir išprogramuoti, tačiau tai padaryti greitai ir sklandžiai gali padaryti tik profesionalai. Tokių ekspertų nėra daug. Todėl siekiantys apsaugoti ne tik variklį, bet ir visas jo susdedamasias dalis bei ECU, profesionalai išvalys dpf filtrą arba jį pakeis. 

Kokybiškas aptarnavimas ir dpf filtro valymas/keitimas – kas automobilis tarnautų ilgiau.

Patiko? Pasidalink