Bekofeininė kava – kava, iš kurios pašalinta didžioji dalis kofeino

Nors kavoje be kofeino vis dar yra nedidelis kofeino kiekis, daugumoje kavinių ji siūloma kaip alternatyva įprastai kavai. Tačiau kavos be kofeino gėrimas turi ir privalumų, ir trūkumų, apie kuriuos galbūt nežinote.

Bekofeininė kava – tai tokia kava, iš kurios pašalinta didžioji dalis kofeino. Kavoje be kofeino visada lieka nedidelis kofeino kiekis (apie 3 proc.), nes viso kofeino pašalinti neįmanoma.

Įprastos kavos puodelyje yra apie 95 miligramai kofeino, o kavos be kofeino puodelyje – tik 2 miligramai.

Kavą be kofeino galima pagaminti trimis būdais: šveicariško vandens, anglies dioksido ir metilo chlorido. Daugiau apie kavos be kofeino apdorojimo būdus galite sužinoti čia.

Šveicariškas vandens metodas – tai procesas, kurio metu kavos pupelės be kofeino apdorojamos naudojant tik vandenį.

Žalios kavos pupelės mirkomos vandenyje tol, kol vanduo prisisotina kavos komponentų. Iš vandens filtruojamas kofeinas ir taip gaunamas žaliosios kavos ekstraktas. Tuomet ekstraktas dedamas į žalios kavos pupeles, kuriose yra kofeino. Kofeinas iš pupelių migruoja į žaliosios kavos ekstraktą, kol pupelėse beveik nelieka kofeino.

Atkreipkite dėmesį į savo išmetamą anglies dioksido kiekį.

Anglies dioksidas gali padėti atskirti įvairias chemines medžiagas, pavyzdžiui, kofeiną iš kavos, pumpuojant jį per kavos pupeles.

Metilo chloridas, dar žinomas kaip chlorometanas, yra cheminė medžiaga, kuri naudojama švariose patalpose ir gamybos įmonėse.

Metileno chloridas yra cheminis tirpiklis, kuriuo iš kavos pupelių galima pašalinti kofeiną. Kadaise cheminė medžiaga buvo benzenas, kol buvo įrodyta, kad jis yra kancerogenas. Dabar įmonės perėjo prie kitų cheminių medžiagų, dažniausiai etilacetato ir metileno chlorido.

Tačiau dėl metilchlorido kilo ginčų, nes didelis jo kiekis gali būti toksiškas ir pažeisti centrinę nervų sistemą.

Teismas nusprendė, kad maži metileno chlorido pėdsakai kavoje be kofeino nekelia susirūpinimo, nes daugiau nei 0,001 proc. metileno chlorido likučių neleidžiama naudoti.

Kavos be kofeino nauda sveikatai priklauso nuo individualios sveikatos būklės ir ligos istorijos. Kavoje be kofeino vis dar yra daug tų pačių antioksidantų kaip ir įprastoje kavoje, todėl jei norite atsisakyti kofeino, bet vis tiek norite kavos naudos, kava be kofeino yra sveikas pasirinkimas. Kava be kofeino taip pat padeda žmonėms, kurie yra jautrūs kofeinui, bet mėgsta kavos skonį. Kitas geras pasirinkimas, jei vis dar norite nedidelio kiekio kofeino, yra pusės kavos kava.

Ar būtų gerai, jei gerčiau kavą be kofeino?

Tik nuo jūsų priklauso, ar norite gerti kavą be kofeino, ar ne. Kai kurie žmonės gali manyti, kad tai naudinga jų sveikatai, o kiti – ne.

Yra keletas kavos be kofeino gėrimo privalumų.

Jei ieškote gėrimo be kofeino, kava be kofeino gali būti puikus pasirinkimas.

Jautrumas kofeinui gali sukelti neigiamą šalutinį poveikį, pavyzdžiui, nemigą, nerimą, širdies plakimą, aukštą kraujospūdį ir nerimą. Kava be kofeino gali padėti išvengti šių problemų.

Kofeinas gali sukelti nemigą, širdies plakimą ir kitas sveikatos problemas. Jei jaučiate rėmenį, žarnyno sutrikimus ar turite miego problemų, kava be kofeino gali padėti sušvelninti kofeino poveikį ir kartu įtraukti kavą į savo kasdienybę.

Kai kuriems žmonėms kofeinas gali sukelti nerimą. Taip yra todėl, kad dėl jo jie gali jaustis neramūs ir nervingi, o žmonėms, kurie ir taip linkę į nerimą, jis gali sustiprinti simptomus.

Jei pastebėjote, kad geriant įprastą kavą nerimas sustiprėja, galite pabandyti pereiti prie kavos be kofeino.

Kai kurie žmonės, išgėrę kavos, patiria virškinimo problemų, tačiau šis klausimas šiandien vis dar tiriamas. Galiausiai kiekvieno žmogaus organizmas yra skirtingas ir jūs geriausiai pažįstate save.

Kokie yra kai kurie kavos be kofeino gėrimo trūkumai?

Ar galiu paklausti, kokios rūšies kavos norėtumėte? Mūsų kava be kofeino puikiai tinka ir tiems, kurie ieško švelnesnio gėrimo.

Kai kurios kavos be kofeino gaminamos su metilo chloridu, kuris yra cheminė medžiaga, randama dažų nuėmikliuose. Didelės šios cheminės medžiagos koncentracijos poveikis žmonėms gali turėti sunkų neurologinį poveikį, o ilgalaikis jos poveikis gyvūnams gali sukelti centrinės nervų sistemos sutrikimus.

Rinkdamiesi kavą be kofeino, būtinai patikrinkite etiketes, kad sužinotumėte, kaip ji buvo be kofeino. metilo chloridas dažnai naudojamas be kofeino, tačiau nedideli šios cheminės medžiagos kiekiai yra saugūs.

Diskutuojama, ar kava be kofeino turi įtakos cholesterolio kiekiui žmonių organizme: vieni tyrimai rodo, kad ji gali turėti įtakos, kiti – kad įtakos neturi. Kol kas tyrimų rezultatai nėra įtikinami, tačiau jei nerimaujate dėl cholesterolio kiekio, vertėtų pasikalbėti su gydytoju.

Patiko? Pasidalink

Kavos receptai: Braziliška kava, Javos kava, Holivudo kava

Naujojo Orleano kava. Džiazvoje arba mažame puode sumaišoma po trečdalį puoduko labai stiprios kavos, pieno ir grietinėlės. Mišinys dedamas ant ugnies ir kaitinamas beveik iki virimo. Po to išpilstomas puodukus ir tiekiama.

Kava su šokoladu. Ant puoduko dugno dedamas gabaliukas šokolado ir ant jo pilama karšta kava. Šaukšteliu pamažu maišoma, kol ištirps šokoladas. Žinoma, tokiam gėrimui geriau tinka kava, virta kavavirėje. Jei išvirta rytietiška kava džiazvoje, reikia žiūrėti, kad puoduką nepatektų nuosėdų.

Botanikoje pateikiama kavos klasifikacija: arabika, robusta, liberika

Braziliška kava. Pateiksime dar vieną kavos su šokoladu receptą. Šokolado plytelė (125 g) susmulkinama gabaliukus ir ištirpinama stiprioje karštoje kavoje (pusėje puoduko). Maišant į mišinį įpilama trys puodukai karšto pieno. Pagal skonį įberiama cukraus ir gėrimas išpilstomas mažus puodukus; kiekvienas jų puošiamas šaukšteliu plaktos grietinėlės. Receptas apskaičiuotas keturioms porcijoms.

Kava su kakava. į stiprią karštą kavą dedama cukraus, paskui kakavos su sutirštintu pienu. į kiekvieną puoduką įpilama po truputį grietinėlės. Vienai porcijai reikia puoduko labai stiprios kavos, dviejų gabaliukų cukraus, šaukšto kakavos su sutirštintu pienu ir šaukšto grietinėlės.

Kavoje kofeinas yra ne grynas, o kartu su daugybe organinių junginių

Kava su arbata. Stipri kava ir stiprus arbatos antpilas sumaišomi lygiomis dalimis. Cukrus paduodamas atskirai; jo dedama pagal skonį.

Kava su kiaušiniu. Keturioms porcijoms reikia vieno kiaušinio ir 4 mažų puodukų stiprios karštos kavos. Trynys atskiriamas nuo baltymo ir ištrinamas su dviem šaukštais miltinio cukraus, o baltymas išplakamas mikseriu. į kiekvieną puoduką ant kavos viršaus dedama po truputį trynio, o kai jis išsiskirsto ir padengia paviršių, ant vidurio dedama plakto baltymo. Gėrimas labai švelnus ir maistingas.

Pasaulinėje prekybos biržoje kava užima antra vietą

Javos kava. Vienas iš variantų kavos su kakava. Puodukas stiprios kavos sumaišomas su tokiu pat puoduku kakavos. kiekvieną puoduką ant gėrimo uždedama po truputį grietinėlės.

Holivudo kava. Išverdama labai stipri kava ir atskirai užvirinamas pienas. į puodą suberiama kakava su cukrumi, įpilamas truputis pieno ir gerai išmaišoma. Paskui supilamas likęs pienas ir įberiamas žiupsnelis druskos. Užkaitus ant ugnies maždaug 10 min. virinama. Nukaitus energingai plakama, kol pasidarys riebaluota, purslota masė; plakant supilama kava. Karštas gėrimas išpilstomas puodukus ir puošiamas plakta grietinėle. Rekomenduojama grietinėlę apibarstyti paskrudintais migdolais. Keturioms porcijoms reikia 2 šaukštų kakavos, 2 šaukštų miltinio cukraus, 2 puodukų pieno ir 2 puodukų labai stiprios kavos.

Kava žmogaus gyvenime užima tam tikrą vietą

Prancūziškas kremas-kava. Užvirinama 0,5 l pieno, prieš tai jį sumaišius su 150 g cukraus. Užviręs pienas nukaičiamas nuo ugnies ir įpilami 4 šaukštai grietinėlės. Smarkiai suplakama, o paskui supilama 250 g stiprios karštos kavos. Sumaišoma ir išpilstoma mažus puodukus.

Kavos pupeles

Patiko? Pasidalink

Kavavirė — būtina detalė kavai virti

Kavavirė — būtina detalė kavai virti. Atsiminkite: ir ultramoderni, ir pati paprasčiausia kavavirė reikalauja atidžios priežiūros. Viskas smulkiai aprašyta gamyklos pateiktoje instrukcijoje. Mes apsiribosime keletu bendrų patarimų.

Ką tik nupirktą kavavirę iš pradžių išplaukite karštu vandeniu, o paskui vandeniu, prisotintu kavos. Kaip gerą pypkę, kavavirę iš pradžių reikia „ aprūkyti“ . Išpilkite vieną dvi pirmąsias kavos porcijas, kurios, tikriausiai, turės nemalonų kvapą, ir tik paskui galima naudoti kavavirę kavai virti.

Išvirę kavą, kavavirę išskalaukite karštu vandeniu. Nepalikite joje tirščių. Kavoje esantys riebalai aptraukia kavavirės vidinį paviršių ,plėvele, kuri lengvai nusiplauna geriamąja soda.

Žiūrėkite, kad filtras būtų geras. Popierinis filtras panaudojamas tik vieną kartą, o filtrą iš audinio reikia kruopščiai išplauti ir laikyti šaltame vandenyje maišelyje — tai jį apsaugos nuo oro bakterijų.

Nepatartina kavavirės plauti tame vandenyje, kuriame prieš tai buvo plaunami stalo indai, taip pat naudoti plovimo priemones ir tuo labiau — abrazyvines medžiagas ar metalinius šepečius. Nuo pluoštinio skudurėlio ir popierinės servetėlės ant kavavirės sienelių gali likti pluošto likučių ir paskui patekti į kavą. Geriausia ją šluostyti rankšluosčiu iš tankaus audinio. Kartkartėmis kavavirę, reikia išplauti parūgštintu vandeniu, kad nusiplautų apnašas.

Stalo serviravimas taip pat labai svarbu. Žurnaluose rašoma, žinoma, jei jais galima tikėti, jog Bekingemo rūmuose paduodant puodelį arbatos anglų karalienei, procedūroje dalyvauja septyni įmonės. Žinoma, buvo teisus Ostapas Benderis, tvirtinęs, kad nereikia daryti kulto iš maisto. Norint nenukrypti kraštutinumus, protingiausia kavą tiekti išmoningai ir, galbūt, šiek tiek iškilmingai, tuomet kava atrodys skanesnė ir nė kiek nepakenks užstalės pokalbio nuoširdumui bei gerai nuotaikai. Eduardas Bagrickis savo jausmus išreiškė šiomis eilėmis:

Ach, saldžiausioji kava, ir tu, migdole sausas!

Išdėstyti puodukai ant baltų

Kava išpilstoma mažus kavos puodukus. Netinka arbatos puodukai ir jau visiškai blogai, jei kava pilstoma didelius puodukus arba stiklines. Suprantama, kalbame apie juodą stiprią kavą. Kavą su pienu galima gerti ir iš arbatos puodukų.

Įprasta kavų tiekti tame pačiame inde, kuriame virė. Jei dėl kokių nors priežasčių to padaryti neįmanoma, kavą reikia perpilti į kitą indą. puodukus kava išpilstoma čia pat prie stalo. Nereikia visų puodukų pripilti iškart. Pripylę vieną, perduokite jį svečiui. Pasistenkite tai padaryti taip, kad jo nesutrukdytumėte ir, žinoma, neverskite jo atsistoti.

Kavos puodukus reikia statyti ant lėkštučių. Tai patogu ir tam, kuris paduoda puoduką, ir tam, kuris ji ima. Ir nors jūs labai įsijautęs į pokalbį, atsiminkite, kad tuščią puoduką reikia dėti vėl ant lėkštutės, o ne bet kurią laisvą vietą. Taip pat kavos lėkštutės negalima panaudoti vietoj peleninės.

Jei kava rytietiškai pagaminta, nei šaukštelių, nei cukraus ant stalo nedėdama. Visais kitais atvejais būtini nedideli šaukšteliai, atitinkantys puoduko ir lėkštutės dydį. Šaukštelis dedamas ant lėkštutės. Jis skirtas kavai išmaišyti, o paskui vėl dedamas lėkštutę.

Cukrus gali būti smulkus arba gabalinis, bet geriausiai tinka greit tirpstantys standartiniai gabaliukai — jais labai lengva nustatyti reikiamą kiekį. Cukrui imti padedamos mažos „žnyplytės“. Jei jų ant stalo nėra, galima cukrų imti ranka, tačiau reikia pasistengti nepaliesti kitų cukrinėje esančių gabaliukų. Bet kuriuo atveju netinka cukraus imti savo šaukšteliu, ypač jau naudotu.

kavos pupelės

Prie kavos tinka sausainiai, pyragaičiai, tortas. Kuriems patiko lėkštelėje patiekiama smulkiais griežinėliais supjaustytos citrinos. Ant stalo galima padėti ir vandens su ledu. Užgerti kavą nedideliu šalto vandens gurkšneliu — įprotis visai neblogas.

Patiko? Pasidalink

Kava — kasdieninis gėrimas Europos šalyse

Kava — kasdieninis gėrimas Europos šalyse. Kavos vartojimo lyderis XIX a. Europoje buvo Vokietija, bet mūsų amžiuje padėtis pasikeitė. Prancūzijoje vienam žmogui per metus tenka 5,5 kg, bet ypač kava geriama Skandinavijos šalyse: vienas žmogus jos suvartoja 11-12 kg.

Kava labai mėgstama Švedijoje. Stambios firmos kovoje dėl pirkėjų iš to daro savo biznį. „Karas kavos fronte, — rašė laikraštis „ Dagens niucheter“ , — toks brangus, kad nedidelėms kavos įmonėms gresia visiškas išnykimas“ Nesulaikoma reklama, persekiojanti švedus visur ir visada, pasiekė savo — Švedijoje beveik be išimties visi geria firmos „ Hevalija“ kavą. Ši firma priklauso amerikiečių kompanijai „ Dženeral fuds“ .

Štai ką rašo apie Daniją Genadijus Fišas knygoje „ Sveika, Danija!“ : „ Kavą čia geria bet kokia proga ir net be progos. Mane rimtai įtikinėjo, kad daugelio kaimo laiškanešių, iki šiol tebedėvinčių tradicinius ryškiai raudonus švarkus, priešlaikinės mirties priežastis, — apsinuodijimas kava. Atsisakyti — reiškia įžeisti, o per dieną laiškanešys išnešioja ne mažiau kaip pusšimtį laiškų“

Labai populiari kava Italijoje. Temperamentingi italai nenuilsdami ginčijasi, kuris iš šioje šalyje priimtų kavos virimo būdų yra geresnis. Pirmasis būdas — neapolietiškas. Šiuo būdu kava verdama kavavirėje su besisukančiais indais ir filtru tarp jų. Antrasis būdas vadinamas „ espres“ ; kava verdama espres kavavirėje. Abu būdai turi savų gerbėjų ir priešininkų. Italai pupeles labiau paskrudina, negu tai priimta pas mus. Italijoje geria tirštą, juodą kavą su daug kofeino.

Jugoslavijoje kava tradicinė. Čia ji verdama rytietiškai, džiazvose, nors neatsisakoma ir naujausių kavos virimo aparatų. Mėgsta kavą Lenkijoje ir Vengrijoje, kur ją gamina meistriškai ir labai skanią.

Kiek kavos įvežama vieną ar kitą šalį, lemia ne tik tai, kiek jos suvartojama, bet ir tai, kiek toje šalyje yra kavos perdirbimo pramonės. Kava yra pagrindinė žaliava keletui produktų.

Jau buvo kalbėta apie šalių padalijimą „ arbatos“ ir “ kavos““.

„Arbatos“ šalims priklauso Anglija. Joje gyvuoja „Tarptautinis arbatos komitetas“ , kurio duomenimis septintąjį dešimtmetį arbatos šalyje suvartota 2% daugiau ir tai sudarė 183 469 tonas. Statistikos duomenimis, vidutiniškai kiekvienam anglui tenka 5,5 stiklinės stiprios arbatos. O štai kažkoks anglas Kenas Peidrikas pasigyrė kasdien išgeriąs 83 puodukus arbatos. Žurnalistai jį apkaltino melu, nes šis sugebėjo išgerti tik 76 puodukus.

Arbata tvirtai įėjo anglų dienos racioną. Bet tai, žinoma, nereiškia, kad kavos šioje šalyje negeriama visai, kaip ir neišimtis yra arbata eilinio prancūzo dienos racione. Vidutiniam anglui per metus tenka tik 0,68 kg kavos. O tokioje „ kavos“ šalyje kaip JAV, arbata sudaro maždaug ketvirtadalį kavos kiekio.

Nors TSRS tradicinis gėrimas lieka arbata, tačiau galima tvirtinti, jog ir kava įgyja vis didesni populiarumą. Per paskutinį amžiaus ketvirtį kavos pupelių vartojimas padidėjo daugiau kaip 40 kartų.

Tarybų Sąjunga kavą perka iš daugelio šalių. Daug perkama braziliškos kavos, kiek mažiau — indiškos ir jemeniečių kavos. TSRS yra nemažai šiuolaikinių galingų kavos perdirbimo įmonių, kuriose gaminama plataus asortimento kavos gėrimų. Iš tokių žinomų paminėtinas Maskvos Lenino maisto kombinatas, maisto kombinatai Leningrade, Odesoje, Lvove, Rygoje, Rostovo Jarošlavlyje — kavos su cikorija kombinatas.

Patiko? Pasidalink

Kavamedžiai auga visose aukštumose: nuo jūros lygio iki šalčių linijos tropikuose

Kavamedžiai auga visose aukštumose: nuo jūros lygio iki šalčių linijos tropikuose 2 tūkst. m aukštyje. Didelėse aukštumose kava bręsta lėčiau, bet yra kur kas geresnės kokybės.

Svarbu plantacijų sklypo aukštis ir padėtis. Augalams reikalinga ne tik tam tikra temperatūra, bet ir saulės spindulių kiekis. Tiesioginiai saulės spinduliai kavamedžius žudo. Štai kodėl šie medžiai mėgsta aukštesnių medžių paunksnę. Tam tikslui plantacijose sodinami aukšti ir tiesūs medžiai eritrinai. Paprastai prieš sodinant į dirvą kavamedžių sėklos nuvalomos (nuimamas minkštimas). Antraisiais gyvenimo metais sodinukai persodinami plantacijas. Dar po dvejų metų pasirodo pirmieji vaisiai, o subręsta medis penkerių septynerių metų.

Derlių kavamedžiai duoda iki 50 metų; intensyviausias derlingumas esti 15 metų. Kadangi tropikų ir subtropikų sezoninė klimato kaita nedidelė, medžiai žydi ir derlių duoda apskritus metus. Kiek derlių nuimama, priklauso nuo temperatūros ir drėgmės. Kalnuose, kur temperatūra žemesnė, nokimas vyksta lėčiau, derlius renkamas vieną kartą, šiltuose ir drėgnuose slėniuose — iki keturių kartų per metus. Derliaus kiekis svyruoja trejų metų periode. Per metus nuo vieno medžio surenkama iki 3 kg žalių kavos pupelių, o plantacijose iš 1 ha gaunama iki 20 centnerių.

Kavamedžiai yra lepūs. Juos reikia rūpestingai ir nuolat prižiūrėti. Yra nemažai žemės ūkio kenkėjų ir ligų, pažeidžiančių tiek vaisius, tiek ir pačius kavamedžius. Praėjusio amžiaus pabaigoje rūdinis grybelis sunaikino medžius Ceilone (dabar Šri Lanka).

Jokios priemonės negalėjo sustabdyti baisios ligos, kuri siautėjo daugiau kaip 20 metų. Jeigu 1870 m. Ceilonas eksportavo daugiau kaip 50 tūkst. tonų kavos, tai XX a. pradžioje šalyje neliko nė vieno sveiko medžio.

Kavamedis — puikus naminis augalas, kurį lengva išauginti iš sodinukų. Trečiais gyvenimo metais augalai pradeda žydėti baltais kvapiais žiedais. Namų sąlygomis kavamedis duoda derlių. Nuo suaugusio augalo galima surinkti iki pusės kilogramo žalių pupelių per metus.

Taigi kavos vaisiai prinoko — pradžia yra. Vaisiai nuo medžių surenkami rankomis. Pupelę galima išimti tik pašalinus vaisiaus luobelę ir minkštimą, taip pat vidinę „sidabrinę odelę“.

Yra du vaisių apdorojimo būdai: sausasis ir drėgnasis. Sausuoju būdu gaunama 65 % kavos. Tai senovinis būdas. dar senovės Jemene arabai leisdavo saulei vaisius sudžiovinti ant medžių, o paskui nupurtydavo juos ant pakloto. Kava be kofeino moko ir džima — vertingesnės rūšys — ir dabar paliekama džiūti ant medžių.

Brazilijoje didžioji kavos dalis valoma sausai. Derlius surenkamas sausuoju sezonu, balandžio—rugsėjo mėnesiais. Nuo medžių visi vaisiai nurenkami vienu metu. Nuplauti vaisiai plonu sluoksniu suberiami saulėkaitoje ir paliekami džiūti dvi tris savaites. Keletą kartų per dieną grėbliais vaisiai pamaišomi, o nakčiai uždengiami nuo drėgmės. Džiovinant vyksta ir pupelių fermentacija. Išdžiovinti vaisiai suberiami į specialią mašiną visiems apvalkalams pašalinti.

Patiko? Pasidalink

Batai internetu šiomis dienomis yra populiarus pirkėjų pasirinkimas

Kokie batai šiomis dienomis yra patys madingiausi? Kokios yra šiuolaikinės rinkoje vyraujančios mados tendencijos? Į kokius svarbius veiksnius verta atsižvelgti tuomet, kai bandoma įsigyti naują avalynę? Kodėl batai internetu šiandien yra tokie populiarūs? Ar verta apsipirkti internetu? Tokie ir daugybė kitų panašių klausimų daugeliui vartotojų kyla tuomet, kai jie bando atsinaujinti ir įsigyti naują avalynę. Kaip bebūtų, dažniausiai tokius klausimus sau užduoda moterys, kadangi batai daugelio moterų nuomone yra pačios pagrindinės ir svarbiausios įvaizdžio detalės. Todėl pateiksime kelias priežastis, kodėl turėtumėte pasinaudoti elektroninėmis parduotuvėmis, kuriose yra prekiaujama batais, ir į kokius veiksnius turėtumėte atsižvelgti, jei norite, kad jūsų pasirinkimas būtų tinkamas.

Be abejo, pirmiausia reikėtų pabrėžti kur kas palankesnę avalynės kainą. Internetinės parduotuvės savo pirkėjams gali pasiūlyti kainas, kurių negalėtų pasiūlyti dauguma fizinių prekybos vietų. Dėl šios priežasties nemaža dalis žmonių šiomis dienomis nevengia internetinių parduotuvių. Kaip bebūtų, jei jums dar neteko avalynės pirkti internetu, turbūt svarstote, kaip galėtumėte lengviau pasirinkti el. parduotuvę, tačiau viskas taps kur kas paprasčiau, jei jūs pasinaudosite internetine paieškos sistema, kurios pagalba pasirinkimo procesas tampa ne tik lengvesnis, tačiau ir daug spartesnis. Taigi, jei jūs pasinaudosite internetinėmis parduotuvėmis, išvengsite labai didelių laiko sąnaudų ir didžiulių išlaidų, kurios įprastai kyla tuomet, kai naudojamasi fizinėmis parduotuvėmis.

Taip pat labai svarbu paminėti, kad batai internetu pasižymi yra daug patogesniu pasirinkimo procesu. Vos keliais mygtukais galima pasirinkti jums patinkančius batų modelius. Internetinėse parduotuvėse veikia prekių paieškos ir filtravimo sistemos, kurios palengvina paiešką ir leidžia daug lengviau palyginti tiek labai panašias, tiek ir skirtingas prekes. Be to, prekės elektroninėse parduotuvėse yra suskirstytos į skirtingas kategorijas ir subkategorijas, sukuriant daug palankesnę prekių įsigijimo aplinką pirkėjams. Todėl jei jūs nevengsite pasinaudoti internetu ir nuo šiol avalynę pirksite elektroninėse parduotuvėse, jums bus lengviau pasirinkti tai, kas atitinka visus jūsų lūkesčius. Be to, nepamirškite daug dėmesio skirti pasirenkamų batų kokybei ir patvarumui.

Patiko? Pasidalink

Pilnas baldų pervežimas Vilniuje: kokiais atvejais verta jį rinktis?

Kiekvienas, kurį domina baldų pervežimas Vilniuje, ko gero, žino, kad galimi įvairūs pasirinkimai, pavyzdžiui: dalinis baldų pervežimas, baldų transportavimas arba pilnas baldų pervežimas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad tokia pasirinkimų įvairovė ne juokais gali ne juokais gali priversti suglumti tuos, kurie šia paslauga naudosis pirmą kartą. Tad, kaip nuspręsti, kuris pasirinkimas geriausiai atitiktų jūsų poreikius? Viskas labai paprasta – tereikia surinkti daugia informacijos apie kiekvieną iš galimų pasirinkimų. Taigi, kviečiame jus susipažinti su pilnu baldų pervežimu bei sužinoti, kokias galimybes jis apima ir kokiais atvejais gali pateisinti jūsų lūkesčius.

Kai norite išvengti bet kokio fizinio krūvio

Žmones, kurie vengia fizinio krūvio, galime suskirstyti į dvi grupes: vieni jo siekia išvengti, nes kenčia dėl sąnarių, raumenų, kaklo, nugaros skausmų, o fizinė veikla tik dar labiau padidintų diskomfortą, tuo tarpu kiti fizinio krūvio, todėl ir vengia, kad vėliau nereikėtų patirti skausmo išvardintose kūno srityse. Belieka tik pastebėti, kad žmonės, kurie dėl vienos ar dėl kitos priežasties vengia fizinio krūvio, sudaro ne tokią jau ir mažą dalį, tad pilnas baldų pervežimas kiekvienam iš jų yra puikus pasirinkimas. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad komandos nariai visą fizinį darbą atliks už paslaugos užsakovą.

Kai nenorite patirti papildomų išlaidų, skirtų pakavimo priemonėms įsigyti

Baldų pervežimas Vilniuje tikrai negali būti įsivaizduojamas be pakavimo priemonių – kiekvienas gabenamas daiktas turi būti tinkamai jomis supakuotas. Vis dėlto, nesunku pastebėti ir tai, kad, jei baldus nuspręsite gabenti savarankiškai, patys turėsite ir įsigyti pakavimo priemonių. Jų, priklausomai nuo gabenamų baldų kiekio, gali prireikti iš tiesų nemažai. Taigi, pakavimui skirtų gaminių įsigijimas pareikalaus ne tiek jau ir mažai papildomų išlaidų, tad pilnas baldų pervežimas yra puikus pasirinkimas kiekvienam, kuris nori išvengti šių išlaidų.

Kai norite sutaupyti daug laiko

Dėmesį verta atkreipti į tai, kad baldų pervežimo procesas nuo pirmo iki paskutinio žingsnio, reikalauja iš tiesų labai daug laiko: juk baldus reikia ne tik išmontuoti, bet ir supakuoti, nunešti į transporto priemonę, nuvežti, o atvežus – pasatyti į parinktą vietą, išpakuoti ir vėliau sumontuoti. Jei baldų ne vienas ir ne du, tai laiko šis procesas pareikalaus iš tiesų nemažai. Taigi, pilnas baldų pervežimas Vilniuje yra tinkamas pasirinkimas kiekvienam, kuris nori taupyti savo laiką.

Baldų sąrašas imtas iš wiki: https://lt.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Baldai

Patiko? Pasidalink

Kanalizacijai priklauso šie pagrindiniai elementai

Kanalizacijai priklauso šie pagrindiniai elementai:

a). vidaus kanalizacijos įrengimai;

b) lauko kanalizacijos tinklas;

c) persiurbimo stotys ir spaudimo linijos;

d) įrenginiai kanalizaciniams vandenims valyti;

e) išleidimo į atviruosius vandenis įrenginiai.

Vidaus kanalizacijos tinklas įrengiamas gyvenamuosiuose, visuomeniniuose ir gamybiniuose pastatuose. Jis susideda iš suvartoto vandens imtuvų sanitarinių prietaisų (klozetų puodų kriauklių, pisuarų, vonių, trapų ir kt.) ir daugelio vamzdžių.

Kanalizacinis vanduo iš vandens imtuvo patenka į jungiamąjį vamzdį, iš jo į stovą, kuris savo ruožtu sujungtas su nuvedamuoju vamzdžiu. Pastaruoju, į kurį renkamas vanduo iš vieno arba kelių stovų, kanalizacinis vanduo išvedamas už pastatų ribų, lauko kanalizacijos tinklą. Lauko kanalizacijos tinklas, paklotas sodybos kieme, vadinamas kiemo arba sodybos kanalizacijos tinklu. Keli didesni pastatai, sudarantieji kvartalą, gali turėti bendrą kvartalinį kanalizacijos tinklą. Kanalai, įrengti gatvėse, vadinami gatvės kanalizacijos tinklu.

Visas kanalizuojamas plotas dalijamas į atskirus baseinus (plotus), apribotus vandens takoskyromis. Kiekvienas kanalo tarpas, arba atskiras kanalų tinklas, turi savo baseiną, iš kurio surenka kanalizacinius vandenis.

Kanalizacijos tinklas susideda iš šoninių kanalų, renkančių kanalizacinį vandenį atskirose gatvėse, kolektorių, į kuriuos vanduo suteka iš šoninių kanalų, ir magistralinių kanalų, arba magistralinių kolektorių.

Tinklas sudaromas taip, kad kanalizacinis vanduo nuo pat sanitarinių prietaisų pastatuose būtų nuvedamas į paskirties vietą savitekiais kanalais.

Kai dėl vietos reljefo ypatybių, vieno arba kito rajono per didelio įgilinimo nėra galima kanalizacinių vandenų suleisti į bendrą kanalizacijos tinklą savitekiu, daromos persiurbimo stotys. Persiurbimo stotyse vanduo surenkamas, pakeliamas į atitinkamą aukštį ir spaudimo arba savitekiu kanalu suleidžiamas į bendrą kanalizacijos tinklą.

Kanalizaciniam vandeniui išvalyti prieš išleidžiant jį į atviruosius vandenis, įrengiami kanalizacijos valymo įrenginiai, kuriuose jis išvalomas iki tokio laipsnio, kad, išleistas į atviruosius vandenis, nebūtų žalingas. Kanalizaciniam vandeniui išleisti įrengiami išleidžiamieji kanalai.

Gyvenvietės, miesto teritorijos kanalizacijos schema priklauso nuo vietos reljefo, stambesnių koncentruotu vandens išleidimo objektų išdėstymo, nuotekų valymo įrenginiams vietos parinkimo, išleidimo į atviruosius vandenis vietos, vietovės arba miesto dydžio ir t. t.

Kanalizacijos sistemos

Pagal tai, kokie vandenys iš anksčiau nurodytų kanalizuotinų vandenų patenka į tinklą, skiriamos trys pagrindinės kanalizacijos sistemos:

a) mišrioji;

b) atskirtoji;

c) pusiau atskirtoji.

Patiko? Pasidalink

Daugelis gėlių vysdamos lieka nedekoratyvios bet tik ne gėlių siena

Medžiaga sausai puokštei renkama visus metus, nes augalai būna įdomūs įvairių augimo ir vystymosi periodu. Vieni pavasarį, sukrovę pumpurus, kiti — vasarą, kai žydi, o daugelis — rudenį, kai subręsta vaisiai. Daug medžiagos sausoms puokštėms galima rasti soduose ir darželiuose. Kai kurios pamerktos rožės nenumeta žiedlapių, o palengva džiūsta. Neišmeskime jų, jos gali praversti sausai puokštei. Sausoms puokštėms tinka ir geltoni nužydėjusių ramunių, rudi gailiardijų ir rudbekijų diskai. Drauge komponuotini miško ir sodo augalai.

Pasirinktąją medžiagą galima džiovinti įvairiai. Jei augalas pakabinamas viršūne žemyn, jo stiebas išdžiūsta tiesus. Jei įstatomas vazą be vandens, šakelės išlinks, ir tai puokštei suteiks dekoratyvumo.

Daugelis gėlių vysdamos lieka nedekoratyvios, bet kai kurias galima nesunkiai išdžiovinti sausai puokštei. Pavyzdžiui, rudbekijos, ramunės, gerberos, gvaizdūnės gerai džiūsta smėlyje. Norimos džiovinti gėlės skinamos pirmą žiedo išsiskleidimo dieną, giedroje, vidurdienį (visiškai priešingai, negu merkimui). Pavėluotai nuskintų gėlių žiedlapiai nubyra.

Džiovinama taip. kartono dėžutę (pvz., nuo saldainių) pripilama 1,5 cm storio perplauto, išdžiovinto ir iki 40°C įkaitinto upės smėlio (aukštesnėje temperatūroje gėlės gali prarasti spalvą). Po to gėlė žiedu apačią dedama ant smėlio, šiek tiek įspaudžiamas vidurėlis, tvarkingai paskleidžiami žiedlapiai ir užpilami 1,5 cm storio smėlio sluoksniu. Taip žiedas dedamas prie žiedo. Stiebų galai sujungiami viela, kuri pritvirtinama prie dėžutės sienelės, — stiebai nenukris, ir žiedai išdžius. Kai stiebas išdžius, tai ir žiedas bus išdžiūvęs. Tada jį galima atsargiai išimti. Žiedas ant žiedkočio laikysis kaip ir gyvų gėlių. Nukritusį kurį nors žiedlapį nesunku priklijuoti paprastais popieriaus klijais. Išdžiovintas gėles ilgiau galima laikyti atitinkamo dydžio kartono dėžutėje. Skersai jos ištempiamas storas siūlas ar viela, ant kurios dedamas žiedas taip, kad žiedlapiai neliestų dėžutės dugno. Panašiai galima džiovinti rožes, tulpes ir kitas gėles. Tik joms reikia gilesnės dėžutės, o džiovinamoji gėlė ją dedama žiedu į viršų, paliekant maždaug pusantro centimetro ilgio žiedkotį, ir atsargiai šaukštu kiekvienas žiedlapis po truputį užpilamas smėliu. Likusi žiedkočio dalis išdžiovinama atskirai, ir vėliau abi dalys nežymiai sujungiamos plona viela.

Sausų gėlių puokštės komponuojamos vazose ir statomos ant stalo, ant tvirtinamos prie sienų. Šių kompozicijų pagrindu gali būti keraminis indas arba miško medžiaga: šaka, žievė, medžio kempinė, samanos, fantastiškos šaknys, įdomūs akmenys. Kiekvienas komponentas pritvirtinamas plastilinu.

Ant knygų lentynos, indaujos, rašomojo stalo, žurnalinio staliuko labai gražiai atrodo su spygliuočio šakele sukomponuoti įvairiaspalviai sausažiedžiai, dekoratyviniai miežiai, šilagėlės. Tamsiame fone išryškėja lyg perlamutrinės blizgės šakelės. O oranžiniai dumplainio vaisių apvalkalai visą žiemą gyvina bet kurį kambarį.

Gėlių siena Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose.

Patiko? Pasidalink

Kelmų ir krumų rovimas frezomis

Kelmų rovimas frezomis — vienas iš sunkiausių darbų, atliekamų įsisavi­nant naujas žemes. Pasipriešinimas raunant kelmą priklauso nuo kelmo šaknų sis­temos, kelmo amžiaus ir grunto savybitį. Sunkiausia rauti senų, neseniai nukirstų medžitį kelmus su giliomis šaknimis.

Slapios durpinės ir mineralinės bei akmenuotos dirvos, o taip pat paviršiaus nelygumai krūmapiovės darbą labai apsunkina.

Kai dirbti krūmapiove neįmanoma, atskiri krūmų kelmai ap­juosiami plieninio lyno arba grandinės kilpa ir išraunami tiesiogine traktoriaus, o taip pat ir arklio trauka. Kai krūmų nedaug prižėlę, jie iškertami rankiniu būdu.

Daugiau info apie frezas

Frezos nupiautiems krūmams sugrėbti į krūvas naudo­jami tra.ktorių priešakyje arba užpakalyje montuojami grėbliai GK-3, kurių darbo našumas — apie 1,3 ha per valandą. 2,5 m plo­čio grėblį, montuojamą traktoriaus užpakalyje, sukonstruavo Baltarusijos Žemės ūkio mechanizacijos ir elektrifikacijos institutas.

Nupiautus krūmus bei medžius galima rinkti krūvas rautuvu­rinktuvu D-210 V (63 pav.). Kai lygus ir neakmenuotas plotas apaugęs nedideliais (iki 1,5 m aukščio) vienodo storio krūmais, jį galima suarti, kartu už­ariant jame augančius krūmus. Dabartiniai krūmų ir krūmų-pelkių plūgai nesunkiai užaria iki 5-6 cm storio ir 1,5 m aukščio krūmus ir nupiauna jų šaknis iki 10 cm storio. Kad krūmai geriau gultų į vagą, prie plūgo pritvirtinamas specialus kreipiamasis rėmelis. Krūmams užarti geriausias laikas — vasara ir ankstyvas ruduo. Suartą plotą reikia suvoluoti. Per 1-2 metus užarti krūmai supūva. Krūmų pašalinimas užarimu atsieina 2-3 kartus pigiau už ki­tus šalinimo būdus. Nupiautus krūmus reikia sunaudoti kurui. Iš vieno ha reto krū­myno gaunama iki 140 m3, o iš tankaus krūmyno — iki 480 m3 medienos.

Vasara ir ruduo mineraliniame dirvožemyje ir žiema pelkė­je, kai pelkė įšąla ir joje neperdaugiausia sniego. Krūmapiove – žemės freza nu­pjauti storesni medžiai tinka tik kurui, nes dažniausiai jų kamie­nas esti suskilęs. Vidutinis našumas per pamainą 1,5-3,0 ha piau­nant medžius ir 3-8 ha piaunant krūmus. Krūmapiovę aptarnauja vienas traktorininkas ir 3-5 darbininkai, kurie tvarko nupiautus krūmus ir medelius. Sios krūmapiovės gaminamos serijomis.

Baltarusijos žemės ūkio mechanizacijos ir elektrifikacijos insti­tutas sukonstruavo ant traktoriaus iš užpakalio užkabinamas krū­mapioves žemės frezas KMB-2,5 ir KMB-3,5, kurios sėkmingai praėjo valstybi­nius bandymus ir rekomenduotos serijinei gamybai.

Gervės (žiūrėti paveiklsiuką)

Aukščiau peilių yra du vertikalūs lapai ir dar aukščiau — du pasvirę lapai, kurie nupiautą augmeniją nustumia šonus. Prieš radiatorių sumontuota mechaninė gervė D-168, kuri per skrysčius kilnoja krūmapiovės rėmą. Gervę valdo traktorininkas savo kabinos. Darbo metu atpalaiduojamas gervės lynas, ir krū­mapiovės rėmas atsiremia į žemės paviršių. Kad rėmas nesiknistų žemę, jo priešakyje ir užpakalyje yra reguliuojamo aukščio pava­žos. Verstuvo priekyje yra pleištas 9 — nustumti šoną gulinčiam medžiui, akmeniui arba suskaldyti kelmui. Vamzdžig groteliai apsaugo traktoriaus kabiną nuo krintančių rnedžių. Krūmapiovės svo­ris su kėlimo mechanizmais be traktoriaus — 3090 kg; darbo baro plotis — 3600 mm. Vienu pravažiavimu krūmapiovė nupiauna ber­žus iki 22 cm ir pušis iki 30 cm storio. Storesnius medžius (iki 50 cm) reikia piauti per keletą sykių. Reikia atsiminti, kad medis, svirdamas į krūmapiovės pusę, gali suspausti peilį. Piaunant medžius ir krūmus, ne storesnius kaip 7-10 cm, pavažos reguliuojamos taip, kad atstumas tarp peilių ir žernės paviršiaus ibūtų apie 1-2 cm. Plonus krūmus ir ypač verbas ši krūmapiovė piauna blogai. Todėl peilius reikia leisti prie pat žemės paviršiaus prieš krūmų palinkimo kryptį. Peiliai visada turi būti aštrūs; juos reikia galąsti ne mažiau kaip du kartus per pamainą. Kai pasitaiko akmenų, peiliai pakeliami nuo žemės paviršinus apic 3-5 cm.

Šaltinis: žemės frezos – litalis.com

Krautuvai: kaip išsirinkti? —> straipsnis apie tai: čia

Patiko? Pasidalink

Lietuvos skyrybų statistika – įspūdinga

Neretai lietuviai sulaukia kritikos, kad yra pakankamai šalti žmonės, gatvėse šypsotis nemėgsta, su naujais žmonėmis susipažįsta atsargiai. Jei pasižiūrėtumėm į skyrybų statistiką, tai mes lenkiame net ir karšto temperamento kupinus kraštus.

ES statistikos tarnybos duomenys rodo, kad mus pagal skyrybų skaičių geba aplenkti tik latviai. Pas mus, deja, daugiau kaip pusė santuokų subyra. Na, o Europoje šeimyniniu gyvenimu labiausiai mėgaujasi bei džiaugiasi airiai, maltiečiai bei italai – jie išsituokti neskuba.

Lietuvoje skyrybų ratas faktiškai įsisuko dar sovietmečiu. 1979 metais susituokė beveik 32 tūkstančiai porų, skirtingais keliais pasuko beveik 11 tūkstančių šeimų. Per visą nepriklausomybės laikotarpį šalyje skyrybų skaičius daugiau mažiau likdavo pastovus. Tik 2007 metais buvo užregistruotas rekordiškai mažas ištuokų skaičius – 9270.

Nurodyti be galo tikslias šio reiškinio priežastis nėra taip paprasta. Nereikia pamiršti ir vieno statistinio rodiklio, Lietuvoje vidutinis ištekančių moterų amžius – 22,8 metų. Jaunystė visada asocijuojasi su žodžiu – kvailystė. Pirminis susižavėjimas, jaunatviškas maksimalizmas susiduria su karčia realybe. Per daug kalbėti apie jaunų šeimų finansinį stabilumą nereikia. O savarankiškas gyvenimas niekada nebuvo lengvas, gal todėl 1993 metais Kaune išsiskirti sugebėjo 52 proc. susituokusių porų.

Skyrybų priežastys

Skyrybų priežasčių yra daug, jos dažniausiai persipina tarpusavyje. Santuokos nutraukimas įvyksta ne dėl vienos konkrečios priežasties, bet jų visumos. Šeimos ekonominiai sunkumai veda prie bendravimo stokos, o žmonės, kurie nesugeba susikalbėti, kartu leisti laiko nenori.

Nepamirškime ir to, kad žmogaus būdo savybės per tam tikrą laiką visada kinta. Vieni įpročiai keičia kitus, o tai gali pradėti erzinti sutuoktinius. Tada tampa sunku puoselėti meilę, paramą ir pagarbą vienas kitam. Atrodo, kad pats stipriausias šeimos garantas – vaikai. Žinoma, jie padeda sustiprinti santuoką, bet neretai ją ir paskatina nutraukti, nes nutrūksta artimas seksualinis ryšys, tenka keisti gyvenimo būdą, atsiranda gyvenimo monotonija, jaučiamas nuobodulys, sutuoktiniai neranda bendrų ir įdomių temų pokalbiams. Nedermingą šeimyninį gyvenimą keičia neištikimybė ar alkoholio vartojimas, o tai yra ne reta skyrybų priežastis.

Panašu, kad šiam gyvenimo tarpsniui reikia gerai pasiruošti. Santuoka nėra žaidimas su visada laiminga pabaiga ir perfekcionizmu jis tikrai nekvepia. Per didelis skubėjimas ir gajus avantiūrizmas pakiša koją. Tada belieka racionaliai apsispręsti – būti kartu ar sukti skirtingais keliais.

Patiko? Pasidalink

KRŪMŲ IR SMULKAUS MIŠKO PAŠALINIMAS FREZOMIS

Medžius galima versti ir sprogdinimu. Sprogstamas užtaisas čia naudojamas 20-30% mažesnis negu sprogdinant kelmą. Kad medžio liemuo mažiau nukentėtų, užtaisas dedamas giliau po kel­mu ir taip nereik naudoti spacialių frezų.

Kertant mišką, dažniausiai medžiai pjaunami kilnojamais gran­dininiais pjūklais ar frezomis su elektriniais arba vidaus degimo varikliais (CNIIME-K,5, „DRUŽBA“ ir kiti).

Didesniuose plotuose ir tankiau kaip 25%’ augantieji krūmai ir smulkus miškas nupiaunami mechanizuotu būdu. Siam darbui galima sukonstruoti jvaiirius mechanizmus. Pavyzdžiui, traktorlaus priešakyje pagal žemės paviršių galima jmontuoti judančius juos arba diskinius pjūklus. Plonastiebius krūmus geriau piauti dideliu greičiu, nes dėl inercijos stiebai nespėja nulinkti. Kai piovimo greitis mažas, peilis stiebą paglemžia, bet jo nenupiauna. Krūmus, medelius ir bet kurią kitą medžiagą lengviau piauti, kai peilio ašmuo juda ne iik jam statmena, bet dar’ ir išilgine kryptimi; ki­talp sakant, kai peilis piauna slydimu. Pavyzdžiui, pjaunant medi skersai sluoksnių be slydimo (pleišto veikimas), lyginamasis pio­vimo pasipriešinimas būna nuo 120 iki 190 kg/cm2, piaunant sly­dimu nuo 13 iki 27 kg/cm2.

Krūmapjovė – žemės freza

Dabar krūmams ir smulkiam miškui piauti dažniausiai nau­dojama krūmapjovė – žemės freza D-174A (58 pav.), sumontuota traktorlaus S-80 priešakyje, panašiai kaip ir buldozeris. Pric traktoriaus vikš­rinės eigos išilginitp sijų šarnyriškal pritvirtintas rėmas 3, kuris priešakyje per rutulinę atramą 2 iremtas krūmipiov(‘s darbo or­ganą — pivišto formos verstuvą 1. Verstuvo iipaČioje pri­veržti pakeičiami horizontalūs peiliai, kurie pjauna slydimu, nes „kampas tarp jų horizontalioje plokštumoje 60°.

 

58 pav. krūmapiovė – žemės freza

Kelmų rovimas

Kai kelmų yra daug, galima naudoti specialią kelmams įrauti pritaikytą ekskavatoriaus strė!ę. Apipuvę ke:mai išverčiami bėginėmis  arba rotorinėmis akėčiomis, kitaip kalbant frezomis.

Yra visa eilė ir dar kitokią priemonių kelmams rauti, tačiau pati efektyviausioji — rautuvas-rinktuvas. čia trak­toriaus S-80 priešakyje, panašiai kaip buldozeris arba krūmapiovė, sumontuota atspari, 1,47 m pločio verstuvė; verstuvės apačioje išsi­kiša 4 dantys. Verstuvės Ęrėmas kilojamas traktoriaus užpakalyje su­montuota vieno būgno gerve D-269. Rautuvas-rinktuvas tinka taip pat medžiams versti, akmenims rinkti, šaknims išdraskyti, krūmams, akmenims, rąstams, kelmams sustuimti j krūvas ir t. t. Per ,pamainą juo galima išrauti apie 200 kelmų, 30-40 cm skersmens. Agregatą aptarnauja traktorininkas ir vienas darbininkas. Kelmą išrovus, reikia nuo jo nukratyti žemes, kurios suverčiamos j kelmo duobę. Kelmų mediena vertinga vietinė žaliava kurui. Pušiniai kelmai tinka terpentinui, smaloms, lakams, kreozotui, acto rūgščiai, medžio spiritui ir kitoms medžiagoms sausu varymu (destiliacija) gaminti. Spygliuočio visos medienos tūrio ketvirtadalj sudaro kelmas su šaknimis. Šaknyse medienos būna daugiau kaip pačiame kelme. Iš 1 ha spygliuočių kirtavietės apytikriai galima gauti apie 35-65 ktm kelmų medienos.

Panaši tema apie frezas: ŠIENAUJAMOSIOS MAŠINOS arba kitaip kalbant frezos

Patiko? Pasidalink

Kad trumpos proginės suknelės paieškos būtų sėkmingos

Labai smagu, kai atsiranda proga, kada galima užsidėti trumpą suknelę. Jausmas nepakartojamas, atrodo, kad visas pasaulis tau guls po kojomis ir labai didelių pastangų nereikėto, nes su trumpa suknele visi tave pastebėjo.

Šaunu, tik šiam momentui dera tinkamai pasiruošti, o proginių suknelių pasirinkimas dabar yra pakankamai platus. Galima elgtis labai paprastai ir keliauti į parduotuvę, ten surasti sau priimtiniausią variantą. Šiame žingsnyje, deja, yra vienas minusas. Apie proginę suknelę tada dažniausiai galvojame kaip apie pakankamai universalų rūbą, kurį dar ne vieną sykį pavyks užsivilkti. Taip nutinka ne visada, o pats rūbas nors ir puošnus neretai tai progai visiškai netinka.

Siuvėjai čia padėti gali, tik susiduriame su dviem labai elementariomis problemomis, tai laikas ir kaina. Pasiūti, išsirinkti medžiagą, nuspręsti dėl detalių ir t.t. reikalauja ne vienos ir tikrai ne dviejų valandų, o dar pagalvokime ir apie kainą. Ne pats pigiausias ar protingiausias pasirinkimas.

Su racionalumu ir kaina labiausiai draugauja suknelių nuomos salonai. Čia variacijų yra pakankamai daug, galima rinktis ir pakankamai gerai visame pasaulyje žinomų mados namų rūbus, o gal šiek tiek menkiau. Svarbiausia tai, kad pinigų išleisite šiek tiek mažiau ir tikrai nereiks rūpintis tolimesne suknelės gyvenimo vaga. Ji nedulkės spintoje, nes pasitaikius kitai progai, dar viena moteris ar mergina ja pasipuoš.

Dažnos klaidos

Svarbu tik nepadaryti vienos pakankamai dažnos klaidos, išsinuomoti suknelę nelabai tinkamai progai. Žinoma, kad kiekvienai moteriai galva geba nuo pasirinkimo bei spalvų, raštų ir faktūrų apsisukti, nuomos atveju nepamirškite kur einate.

Puošnias ir princesės stiliaus sukneles palikime didelėms vestuvėms, o kitomis progomis geriau pasirinkime niekada nesenstančią klasiką su lengvu romantikos prieskoniu. Žinoma, galima atrodyti ir pakankamai elegantiškai bei rafinuotai. Svarbu tik nesumaišyti progos, šios klaidos taip greitai pamiršti nepavyks ir tada net nenorėsite daugiau užsivilkti trumpos suknelės, nes bijosite ir vėl suklysti.

Klaidų merginoms bei moterims visada padeda išvengti salono darbuotojos. Bendraukite, nuoširdžiai bei atvirai, pasakykite kokie jūsų lūkesčiai ir kur ketinate praleisti vakarą, jos gebės parinkti ne vieną variantą, kuriuo nusivilti neturėtumėt.

kita tema: Pamergių suknelių svarba

Patiko? Pasidalink

Upių ir jūrų transporto tarifai

Upių transporto tarifai yra nustatomi pagal:
·      susisiekimo rūšį;
·      vežimo rūšį;
·      išsiuntimo rūšį.

įvairios krovinių gabenimo sąlygos reikalauja skirtingų eksploatacinių są­naudų vežamo krovinio vienetui, todėl upių transporto tarifų sistema yra skirs­toma j keturias grupes:

  • skystų (piltinių) krovinių gabenimo tarifai;
  • sielių ir plaustų buksyravimo tarifai;
  • laivų ir kitų objektų buksyravimo tarifai.

Sausakrūvių krovinių gabenimo tarifiniai jkainiai yra nustatomi vienai to­mai krovinio, jskaitant transportavimo nuotolj. Jie paprastai yra didesni, ne­gu gabenant kitų rūšių krovinius.

Sielių ir plaustų buksyravimo tarifai nustatomi 1 m3 plukdomos miško me­džiagos. Sielių dydis turi tiesioginės jtakos tarifų dydžiams – didėjant jų mat­menims tarifai mažėja. Prireikus tūrio matavimo vienetai yra paverčiami svo­rio matavimo vienetais.

Savaeigių arba nesavaeigių laivo buksyravimo tarifai yra nustatomi pagal buksyruojamų laivų vandens talpą tonomis vienam kilometrui.

Pagal krovinių išsiuntimo būdą upių transporto tarifai yra diferencijuoja­mi šitaip:
a)  krovinių partija iki visiško laivų pakrovimo. Tai vienarūšiu kroviniu vi­siškai pakrautas laivas, plaukiantis j vieną paskyrimo uostą;
b)  konteineriai;
c)  surinktinių krovinių partijos. Partijų dydis didesnis nei 20 tonų, tačiau mažesnis už visišką laivo pakrovimą;
d)  mažos krovinių partijos (iki 20 tonų).

Krovinių gabenimo surinktinėmis partijomis ir konteineriais tarifai yra 1-2, o vežant mažomis partijomis 1,5 karto didesni, negu gabenant krovinius partijomis iki visiško laivo pakrovimo.

Yra daugybė išimtinitt upių transporto tarifų (didesnių ir mažesnių). Pa­vyzdžiui, smėlio, skaldos, žvyro vežimo tarifai yra mažesni negu gabenant ki­tus sausakrūvius krovinius.

Jūrų transporto tarifai yra taikomi gabenant krovinius linijiniais lai­vais, tai yra laivais, plaukiojančiais reguliariais reisais tarp nustatytų jūrų uostų.

Čarterinių krovinių gabenimo kaina yra fiksuojama jūrų Iaivininkystės ir užsakovo krovinio išsiuntėjo sutartyje – čarteryje. Gabenimo kaina priklauso nuo daugybės veiksnių:
·      krovinių gabenimo atstumo;
·      krovinių pobūdžio;
·      sezoniškumo;
·      pakrovimo arba iškrovimo darbų apimties;
·      vienalytis ar surinktinis krovinys.

Tačiau vežimo kainos pagrindą sudaro atitinkamos rūšies krovinių gabe­nimo tarptautinės rinkos kainos.

šaltinis kita tema: Krovinių gabenimo tarifai

Patiko? Pasidalink

REKLAMA IR RĖMIMAS

Reklama tai tarsi žmonių poveikio forma, kuria siekiama, kad jie pirktų jūsų siūlomus gaminius.

Naujai atsiradusiai įmonei būtina reklama, jei norite kad klientai sužinotų apie siūlomą produkciją. Norint reklamai išleisti kuo mažiau lėšų bei teisingai ją parinkti reikalingas reklamos planas. Reklamos tikslas – atkreipti potencialių klientų dėmesį į tai, kad atsirado nauja firma ir kokie yra jos privalumai prieš kitas tokio tipo firmas. Tai mūsų reklamos pagrindinė užduotis. Akcentuosime kokybišką darbą klientui patogiu laiku ir už jam priimtiną kainą, taip pat pabrėšime, kad taikomos įvairios nuolaidos.

Į potencialius vartotojus kreiptis galima įvairiomis reklamos priemonėmis: skelbimais, klipais, reklaminiais plakatais, lapeliais, suvenyrais, bukletais ir t.t. kadangi pagrindinis reklamos tikslas yra padidinti pardavimą, o tai mūsų manymu geriausia daryti šiais reklamos kanalais: televizija – nes čia greitai galima pateikti daug įvairių vaizdų, palankių produkto pristatymui; radijas – čia reklama trumpa ir aiški – tačiau labai brangi; spauda; išoriniai reklaminiai skydai ir įvairios kompiuterinės priemonės. Žinodami kad efektyviausias veiksmas norint pritraukti klientus yra reklama – pirmiausia išsinagrinėjome kaip tai daro mūsų konkurentai.

Pastebėta, kad nė vienas iš jų nesireklamuoja per radiją ir tuo labiau per televiziją. Populiariausia reklamos skleidimo priemonė yra spauda. Ko gero televizija ir radijas tokiam smulkiam verslui ypač pastebimos naudos ir neduotų, o be to yra ir per brangus būdas reklamuotis. Tačiau pradžioje mes reklamuosimės ir ten, kadangi reikia visuomenę supažindinti su naujai susikūrusia įmone ir mūsų produktais. Bet vėliau dėmesį sukoncentruosime kuriant patį reklaminį pranešimą, kad jis kuo daugiau būtų įsimintinas ir patraukiantis dėmesį.

Taip pat reklamuosimės kabindami reklaminius pranešimus  daugiabučių namų laiptinėse. Taip pat naudosime reklamą ant firmos transporto priemonių.

Preliminariais paskaičiavimais reklamos išlaidos didžiausios turėtų būti gruodžio -balandžio mėnesiais, kai paklausa atslūgsta. Reklamos išlaidos sezono metu svyruoja nuo 60 iki 100 Lt. ir sudaro apie 600 Lt., o ne sezono metu jos svyruoja nuo 100 iki 150Lt. ir sudaro apie 500 Lt. Taigi viso per metus reklamai numatoma skirti apie 1 160Lt.

Reklama turi savo pliusų ir minusų, tai iliustravau lentelėje:

8 LENTELĖ

  1. REKLAMOS PLIUSAI IR MINUSAI

PLIUSAI MINUSAI
Reklama padeda apsispręsti pirkėjui Reklama – lėšų švaistymas
Informuoja visuomenę apie naujas prekes Reklama gali būti žalinga sukurdama nenaudingus poreikius
Sumažina prekių paieškų kaštus
Įveda į rinką naujus gamintojus Reklama priimtina vieniems gali būti nepriimtina kitiems
Naujų poreikių ugdymas
Reklamą remia komunikacijos institucijos Reklama gali iškreipti turimas žinias
Reklama padeda gerinti  produktų kokybę


9 LENTELĖ

REKLAMOS SKAIČIAVIMŲ LENTELĖ

Reklamos kanalas Mėnesiai Viso
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Televizija 50 50 50 50 50 40 50 50 390
Radijas 20 20 15 15 20 15 15 20 140
Spauda 45 30 35 25 20 30 20 20 20 30 20 35 330
Reklaminiai skydai 150 150 300
IŠ VISO: 265 100 100 75 35 30 90 210 35 45 70 105 1160

kitas šaltinis: Verslo plano tikslai ir galimybės ir perspektyvos

Patiko? Pasidalink

Blogo spausdintuvo nėra – tik netinkamas pasirinkimas

Išsirinkti asmenį kompiuterį – nemenkas iššūkis. Ką jau kalbėti apie papildomus komponentus, kad ir spausdintuvą. Įsigyti jį galima visur, bet išsirinkti ne taip paprasta. Greičiausiai dėl to, kad nesugebam logiškai įvertinti savo poreikių.

Rašaliniai spausdintuvai

Rašaliniai spausdintuvai vilioja savo kaina. Už labai nedidelę pinigų sumą, namuose galėsite džiaugtis visais spausdinimo malonumais. Per daug gerai, kad būtų tiesa? Neklystate. Situacija yra visiškai kitokia. Tereikia kelių mėnesių ir suprasite, kad pasirinkote neteisingai.

Kiekvienas asmuo prieš įsigydamas naują rašalinį spausdintuvą privalo pasidomėti ir kasečių kaina. Jei ji labai didelė, tada verta gerai susimąstyti ar šis pirkinys yra būtinas. Žinoma, kad rašalo kasetes galima ir pačiam užpildyti, nesunku įsigyti ir neoriginalias, tai gali padėti tinkamai apsispręsti. Visą informaciją dera susirinkti, o šiais laikais, tai padaryti be galo paprasta.

Lazeriniai spausdintuvai

Dar ne taip senai jie buvo be galo brangūs ir inovatoriški. Dabar situacija yra šiek tiek kitokia. Net ir žinomi gamintojai išleido ekonominės klasės lazerinius spausdintuvus, kad juo žmonės drąsiai galėtų naudotis namuose.

Jų lyginti su rašaliniai nedera, nes lazerinis prietaisas čia dažniausiai laimės. Ne visais atvejais, bet jei tekstinių dokumentų tenka spausdinti daug ir dažnai. Kito varianto faktiškai nėra. Lazeriniai spausdintuvai ne tik dirba sparčiai ir kokybiškai, bet yra mažai jautrūs popieriaus kokybei. Rašalo čia nėra, tad nereikia baimintis, kad jis uždžius.

Multifunkciniai įrenginiai

Neretai girdime, kad universalūs daiktai yra blogis. Kas tinka viskam, netinka niekam. Kartais reikia daryti ir tam tikras išimtis. Multifunkcinis įrenginys ne tik geba spausdinti, bet ir skenuoti bei kopijuoti. Kai kuriems žmonėms šių funkcijų reikia. Sutaupoma vieta ir ant darbo stalo, nes visi prietaisai telpa viename, nedideliame įrenginyje.

Spausdintuvas čia gali būti rašalinis ar lazerinis. Kiekvienam pagal jo norus. Kainos nesikandžioja, o kokybės užtenka daugeliui. Žinoma, jei turite specifinių poreikių, tada skenerį pirkite atskirai, jis turės daugiau funkcijų ir platesnes galimybes. Panaši situacija ir su spausdintuvais. Blogo gaminio nėra, tik prastas arba neteisingas pasirinkimas.

Patiko? Pasidalink

Mėlynos pamergių suknelės – elegancijos ir draugiškumo ženklas

Sukurti pasaką nėra sudėtinga. Veiksmas pakankamai paprastas, tereikia dviejų žmonių, reikia jų susitikimo, o vėliau ir pasiryžimo visą likusį laiką praleisti kartu. Tada šiuos veikėjus galime apsukti džiugiu draugų būriu, paskelbti vestuves ir pasirūpinti mėlynos spalvos pamergių suknelėmis.

Tokia jaunųjų palydos spalva leis ne tik tinkamai pabaigti džiugią pasakos fabulą, bet ir vestuvių šventei suteiks papildomos ir neišdildomos nuotaikos. Balta spalva Europoje yra pati prasmingiausia. Palikime mes ją jaunosios suknelei, nes ta moteris spinduliuos šviesa, gyvybe, džiaugsmu, gėriu, sėkme ir dievišku grožiu.

Pamergės dar ne nuotakos

Pamergės dar ne nuotakos, tad mėlyna spalva joms tikrai tiks, o vestuvės atrodys pakankamai solidžiai suderintos, kai visi, ne tik jaunieji, bus pasitempę, gražiai apsirengę ir džiugiai nusiteikę. Mėlynos spalvos simbolis – erdvė, o joje geba tilpti viskas – oras su dangumi, kalnai su vandeniu, ledas su žaismingais šešėliais. Dera suvokti ir tai, kad mėlyna spalva po savo skraiste geba priglausti kilnumą, elegantiškumą, draugiškumą ir meilę, laimę bei mistiką. Nejau tai blogas pasirinkimas vestuvėms?

Tikrai ne, protingi žmonės, kurie ruošiasi sujungti savo gyvenimus geba apie viską pagalvoti. Pasiruošti šiai šventei įmanoma, o jei skiri pakankamai laiko bei apmastai visas svajones, pasiruošimas tampa nesudėtingu procesu ir kitiems šventės dalyviams.

Sudėtingiausias procesas jaunikių palydai visada buvo rūbai. Tapti pabroliu ar pamerge yra garbingas momentas, bet tikrai ne visi turime tokioms šventėms skirtus rūbus, o jei egzistuoja visiška laisvė, tada neretai ir beskonybė ištinka. Vienos spalvos kodas ją greitai naikina, o tada pamergės gali pasirūpinti greitai savo suknelėmis. Tereikia užsukti į suknelių nuomos saloną ir viskas. Mėlynos spalvos, vienodo kirpimo suknelių turiu dauguma nuomos vietų, o uniforminio vientisumo kūrimas leidžia pasimėgauti švente. Nereikia sukti per daug galvos kokia spalva man tiktų, o gal geriau toks kirpimas, toks ilgis ir pan.

Žinoma, ne visi mėgsta uniformas, bet jaunųjų norai ir siekiai, faktiškai yra įsakymas. Jų ignoruoti nereikia, nes taip visi šventės dalyviai geba prisidėti prie bendros pasakos kūrimo. Reikia daryti viską, kad jie gyventų ilgai ir laimingai, o mėlyna spalva gali būti tokio gyvenimo raktas.

Taip pat galite paskaityti: Pamergių suknelių svarba

Patiko? Pasidalink